İstanbulun En iyi 10 Kreşi ve Anaokulları

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 4 tane yorum yapılmış.

 1. Beylikdüzü’nde Düş Bilginleri Akademisi farklı okul mimarisi, atölye çalışmaları biçiminde örgütlenmiş derslikleri ile Türkiye’deki en kaliteli eğitimi sunan anaokuludur. Düş Bilginleri Akademisi, Eğitim Bilimleri alanında çalışan öğretim üyeleri tarafından kurulmuştur.

  • Sema dedi ki:

   Çocuğumu düş bilginleri anaokuluna yollamıştım.
   Tek düşündükleri imaj ve dekor. Çocukta hiçbir ilerleme görmediğim gibi oradan nefret ediyordu. Bİrgün yemekhanede bir öğretmenin bir çocuğa sert davrandığını gördüm diğer görevliler velisi burada diye işaret edince kadın endişeyle bana baktı ve sert davrandığı çocuğu öptü.
   Oradan alıp başka bir okula verdiğimde çocuğum 15 gün içerisinde yeni kelimelerle konuşmaya başladı. Korkuları gitti.

   • SEZEN dedi ki:

    Bu sektörün içinden biri olarak bu işi hakkı ile yapan hiç bir kurum yok hepsi maddi kaygı içinde en değerli varlıkları çocukları para kaynağı olarak görmekte sizinde dediğiniz gibi imaj ve dekordan öteye geçemiyor.Kurum sahiplerinin para hırsı her şeyin önüne geçiyor okulu doldurdukça dolduruyor başta çocukların sağlığını eğitimini düşünmediği gibi kurumda çalışan öğretmeninde psikolojisini bozuyor.Bir anne adayı olarak bir öğretmen olarak bu tür kurumların çok sıkı bir denetimden geçmesi ve belirli bir kalitede olması ve en ufak bir eksiklikte ağır şekilde kurumun cezalandırılması gerektiğini savunmaktayım okul arayışında olan tüm veliler okulların koşullarını her şekilde kontrol ettikten sonra bunun arkasını bırakmamalıdır. örn:(sınıf sayısı,verilen eğitim,yapılan yemekler,kullanılan temizlik malzemeleri) göz boyamak malesef çok kolay. Veli katılımının sık olması ve veli okulu her koşulda yaşaması gerekmektedir eğer veli katılımı olmayan ve kabul etmeyen bir okul var ise o okulu tercih etmemenizi öneririm.Önüne gelen her kişinin böyle bir kuruma sahip olma hakkı olmamalıdır.

 2. Buket dedi ki:

  Ben de bir öğretmenim.ne yazık ki özel anaokulları amacından sapmış vaziyette öncelikle yıl sonu gösterileri kaldırılmalı diye düşünüyorum. En iyi yıl sonu gösterisini çıkaracaklar diye (sıbyan mektepleride buna dahil) eğitimi bir kenara bırakıp prova yapiyorlar aylarca.. bu hem öğretmeni hemde çocukları yoruyor tek amaçları gösteriş ve göz boyamak bunlar tamamen yanlış… Yalnız istisnalar var arada iyi anaokullarıda var örneğin parlak fikirler anaokulu gerek çcuğa verilen değerle gerekse şeffaflığıyla Eyüp e bağlı nadide anaokullarından biri bir öğretmen ve bir veli olarak 12 yıllık geçmişim var çok anaokulu gördüm ama böylesine dürüst bir yer görmedim verdigin 800 tl ise helali hoştur hem çocukları memnun ediyorlar hem velileri hem de öğretmenleri çünkü vicdanlılar 7/24 kamera ile izleyen bir müdürleri psikologları mevcut en ufak sıkıntıyı bile çözümleyebiliyorlar çünkü çocuğun mutluluğu onlar için önemli hijyen düzen sağlık ve güvenlik açısından 10 numara tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir